четвер, 26 квітня 2018 р.

Довгокрилі лелеки із Чорнобиля летять

Довгоочікуване тепло, яскраво світить сонце, голосно співають пташки, прилітають додому лелеки... Саме в такі дні, коли, здається, на очах пробуджується природа, розумієш, який чудовий світ, як тонко в ньому все влаштовано. Та, на жаль, цей на перший погляд досконалий устрій опиняється зовсім хитким і беззахисним перед людською недбалістю та байдужістю, стає ворожим і злим до всього живого. Гірким доказом цього є страшна трагедія, яка спіткала людство 26 квітня 1986 року в привітний весняний день, що обернувся мороком і жахом - катастрофа на Чорнобильській атомній електростанції.
 
В цьому році виповнюється 32 роки з моменту цієї страшної аварії. Сьогодні традиційно в Краснограді на алеї Чорнобильців людно. Мітинг до Дня Чорнобильської трагедії та Міжнародного дня пам'яті жертв радіаційних аварій та катастроф зібрав тут наших земляків-чорнобильців, керівництво району, міста та інших небайдужих людей, котрі прийшли віддати данину поваги ліквідаторам і всім, хто постраждав внаслідок масштабного техногенного лиха. 
 
Слова ведучої відображають лякаючі факти, хронологію подій, яким дав початок вибух на четвертому енергоблоці ЧАЕС. Мужньо тримаються наші герої, учасники ліквідації. Для них особливо важко згадувати все. "Ми вдячні усім, кого сьогодні вже немає з нами, і вам, хто ціною власного життя оплатив шанс на життя мільйонів. Урятований світ — найкращий пам’ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі", - звернувся до земляків-чорнобильців голова райдержадміністрації Євген Третяков. 
 
Після цього громада поклала квіти до меморіалу. Червоні гвоздики, троянди і тюльпани на чорному граніті. Красива і водночас печальна картина... 

Зворушливим завершенням заходу став запуск в небо білих кульок і  паперових лелек. Напередодні цієї дати школярі міста власноруч зробили маленьких пташок, яких давно пов'язують з трагедією. Летить лелека з Чорнобиля, а разом з ним відлітає звідти спокій, родинний затишок і благополуччя, зникає надія на нове життя. 

Після мітингу в кафе "Піца" для земляків-чорнобильців був організований обід за підтримки БФ ім. Героя України І.М. Гулого. Там вони вислухали теплі слова від керівника району Євгена Третякова, отримали заслужені відзнаки, зустрілись із побратимами, аби у невимушеній, дружній обстановці згадати тих, хто пішов уже з життя, але залишив яскравий слід пам'яті та людської поваги. 

Нехай же більше ніколи не повториться лихо, а птах надії завжди оберігає наш народ і більше не покидає рідну землю.

середа, 25 квітня 2018 р.

Євген Третяков привітав юних читачів

Людина, для якої книжка уже в дитинстві
стала такою необхідною, як скрипка для музиканта, 
як пензель для художника, ніколи не відчує 
себе обділеною, збіднілою, спустошеною. 

 В.Сухомлинський
Книга – це не тільки незмінне джерело знань, а й безмежний простір думок, фантазій, переживань, захоплюючих пригод. На жаль, мистецтво читання книги в наш час непопулярне серед молоді та дітей, чиє дозвілля заполонили новітні гаджети. Та все ж є серед нас юні представники молодого покоління, які по-справжньому вміють упиватись читанням, цінують книгу і шукають на її сторінках цікаві факти, важливі істини, чудернацькі історії, що надихають і відкривають розуму та серцю незвідані таємниці світу та людської душі.

Всеукраїнський конкурс "Книгоманія. Найкращий читач України" проводиться щорічно з метою заохочення дітей до систематичного читання, виявлення читацьких уподобань та пріоритетів, популяризації найкращої української та світової літератури для дітей, вироблення в учнів навичок самостійної роботи з книгою; привернення уваги громадськості, державних установ, фондів, спонсорів та меценатів до проблеми дитячого читання; сприяння забезпеченню рівного доступу всіх українських дітей до найкращих надбань українського та світового книговидання.

Цьогоріч переможцями районного етапу конкурсу стали учень 7 класу Красноградського багатопрофільного ліцею Тищенко Євгеній та учень 6 класу Красноградського ЗЗСО № 1 ім. О.І. Копиленка Затулєєв Данило. Наступним кроком для найкращих читачів Красноградщини стала участь в обласному етапі, який проходив у м. Харкові. Там хлопці гідно представили себе, проявили свої вміння й таланти і показали високі результати. Емоційний, старанний і такий щирий Данило завоював серця членів журі, став переможцем і виборов звання кращого читача Харківщини-2018. 
 
Голова райдержадміністрації Євген Третяков постійно підтримує культурне життя на Красноградщині, мотивує талановитих дітей до підкорення нових вершин та розвитку власних здібностей. Саме тому очільник району не оминув увагою здобутки маленьких земляків, привітав їх з перемогою і вручив символічні подарунки. 

"Юнаки не лише підтвердили свою ерудицію на змаганні, а й довели, що ніякі гаджети не замінять улюбленої книги. Пристрасні та емоційні розповіді-перекази сюжетів показали їх особисте бачення, широкий кругозір, глибокі думки. Головною ознакою, що визначає рівень культури та освіти кожного громадянина, завжди було і залишається читання, яке можна розглядати як ключ до інформації та розвитку особистості", - говорить Євген Андрійович.

вівторок, 24 квітня 2018 р.

Організація громадських робіт у Красноградському районі

Питання організації громадських робіт у Красноградському районі у 2018 році заслухано на апаратній нараді у райдержадміністрації 23 квітня поточного року під головуванням першого заступника голови райдержадміністрації Валерія Кицюка.

Заступник директора Красноградського районного центру зайнятості Ольга Табачник зазначила, що вирішуючи проблеми зайнятості жителів Красноградського району, районний центр зайнятості постійно співпрацює з органами місцевого самоврядування. В 2018 році міською та сільськими радами планується використати на громадські роботи 626,7 тис. грн., з них 310,0 тис. грн. Красноградською міською радою та 316,7 тис. грн. сільськими радами району, кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття заплановані в сумі 416,8 тис. грн.

Громадські та інші роботи тимчасового характеру є засобом реалізації політики зайнятості населення, що допомагає зняти соціальну напругу на ринку праці, сприяти соціально-економічному розвитку регіону, а також забезпечити трудову адаптацію безробітних і бути для них джерелом доходу у скрутний з матеріальної точки зору період. Організація громадських робіт надає місцевим громадам можливість виконувати роботи, що відповідають потребам територіальної громади, залучати безробітних до виконання суспільно корисних робіт.

Протягом останніх років громадські роботи проводяться переважно з благоустрою та озеленення територій населених пунктів, об’єктів соціальної сфери, кладовищ, зон відпочинку й туризму, придорожніх смуг. До цього виду робіт в 2017 році було залучено 225 осіб.

Доповідач наголосила на змінах, які відбулись в 2018 році. У зв’язку з зупинкою фінансування патронатної служби Товариства Червоного Хреста України з Державного бюджету України та з метою надання медико-соціальної допомоги вдома найбільш вразливим верствам населення (паліативним хворим та осіб з інвалідністю) обласна державна адміністрація ініціювала питання щодо виділення коштів з місцевих бюджетів для діяльності патронатної служби шляхом організації громадських робіт в районних (міських) осередках Харківської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.

На виконання цього рішення Красноградською міською радою заплановано виділення 71,0 тис. грн. на організацію громадських робіт по наданню медико-соціальної допомоги вдома найбільш вразливим верствам населення та проведення їх спільно з Красноградським районним центром зайнятості на умовах співфінансування з травня по грудень 2018 року.

Ольга Табачник зауважила, що користь від участі в громадських роботах у рамках даних проектів очевидна, адже сприяє розвитку району та мотивує безробітних громадян до подальшої постійної зайнятості.

Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС

24 квітня в Красноградській райдержадміністрації був проведений круглий стіл на тему:  "Актуальні питання соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи". Участь у заході взяли: перший заступник голови РДА Валерій Кицюк, працівники підрозділів райдержадміністрації, закладів медицини, представники соціальних служб району та органів місцевого самоврядування. 

Під час засідання обговорили та вирішили в межах компетенції основні актуальні питання соціального захисту відповідної категорії громадян. 

"26 квітня 2018 року виповнюється 32 роки з моменту аварії на Чорнобильській електростанції. І як би нам не хотілося стерти з пам'яті це страшне слово - Чорнобиль, воно завжди нагадує нам про питання, які необхідно вирішувати. Це і надання пільг, виплата компенсацій, проблеми пенсійного забезпечення, медичного обслуговування, поліпшення житлово-побутових умов та чимало інших нагальних питань. Безумовно, ніякі пільги і компенсації не повернуть здоров'я, не полегшать біль від втрати рідних та близьких, але ми намагаємось зробити все можливе для того, щоб ваше життя стало кращим", - підкреслив у своєму виступі Валерій Семенович.

Нові можливості для випускників загальноосвітніх навчальних закладів Красноградщини

Керівник району Євген Третяков переймається питаннями освіти і створює необхідні умови для реалізації потенціалу молоді, їх розвитку та самоствердження. Часто після закінчення школи юнацтво задається важливим питанням вибору майбутньої професії, справи, яка визначатиме подальший життєвий шлях. 

23 квітня голова райдержадміністрації поспілкувався з директором ДП "Красноградське лісове господарство" Олександром Болтушкіним щодо навчання абітурієнтів з Красноградського району за рахунок підприємства з подальшим їх працевлаштуванням за цільовим направленням і відпрацюванням протягом трьох років у рамках відповідного контракту. 

Зокрема, підприємство пропонує отримання вищої освіти в ХНАУ ім. В.В. Докучаєва та Харківській державній зооветеринарній академії за спеціальностями, що забезпечують функціонування лісової галузі. 

За словами директора Олександра Болтушкіна, в цьому році підприємство готове профінансувати навчання близько десяти студентів. Очільник району наголосив, що це мають  бути, передусім, представники пільгових категорій. 

Наразі планується відповідна профорієнтаційна робота серед випускників  навчальних закладів району для реалізації даної ініціативи.

"Сподіваюсь, ця можливість стане стимулом для випускників, допоможе їм знайти своє покликання і стане підгрунтям для їх професійного становлення", - говорить Євген Андрійович.

За додатковою інформацією звертатись за тел. : 7-19-43

Спартакіада допризовної молоді м.Красноград (2018)

понеділок, 23 квітня 2018 р.

Тривають виплати одноразової грошової допомоги до 5 травня ветеранам війни

Про це повідомила начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Світлана Гонтар під час апаратної наради, яка відбулася у райдержадміністрації 23 квітня 2018 року.

Вона проінформувала, що щорічна одноразова грошова допомога до 5 травня відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» виплачується у розмірі, передбаченому постановою Кабінету Міністрів України від 14 березня 2018 №170 «Деякі питання виплати у 2018 році разової грошової допомоги», а саме: особам з інвалідністю внаслідок війни:

I групи – 3 685 гривень;

II групи – 3 265 гривень;

III групи – 2 845 гривень.

Наразі виплату проведено 901 ветерану війни на загальну суму 990,0 тис. грн. Робота по нарахуванню та виплаті одноразової грошової допомоги до 5 травня ветеранам війни продовжується по мірі надання списків військовим комісаріатом.

Довідково: на території Красноградського району проживають 1162 ветеранів війни, з них:
16 осіб, які брали безпосередню участь у бойових діях 1941-1945 роках;
42 осіб, які належать до осіб з інвалідністю внаслідок війни;
103 особи, які належать до осіб з інвалідністю внаслідок війни та мають подвійний статус (особи з інвалідністю внаслідок війни та громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії);
2 особи, які належать до осіб з інвалідністю внаслідок війни, що брали участь в АТО;
205 учасників бойових дій;
200 учасників бойових дій що брали участь в АТО;
414 учасників війни;
180 членів сім’ї загиблих та померлих ветеранів війни.

Також на території району проживають 3702 особи, які мають статус «дитина війни».

четвер, 19 квітня 2018 р.

У Кабміні розвінчують міфи про вибір лікаря

З липня медичні заклади почнуть переходити на нову систему фінансування – держава платитиме саме тим лікарям та медзакладам, до яких звертаються люди за допомогою.

«За два тижні кампанії з обрання лікаря з’явилось чимало міфів. Спростовуємо найпоширеніші з них», - говорять урядовці.

Міф 1. Лікар підписує декларації лише з тими пацієнтами, що проживають на його дільниці.

Ви можете обрати будь-якого лікаря, незалежно від вашої прописки чи місця проживання. Єдина причина, з якої лікар може відмовити вам у підписанні декларації – він вже має оптимальну кількість пацієнтів (для терапевта – 2000, для сімейного лікаря – 1800, для педіатра – 900). Тому не варто надто довго зволікати з вибором, адже хороші спеціалісти швидко наберуть собі пацієнтів.

Ви можете обрати свого лікаря з іншого району чи навіть іншого міста. Проте вам буде зручно, якщо він практикує поблизу вашого дому або місця роботи, адже до нього потрібно буде звертатись не лише за медичною допомогою, але й за довідками, направленням до інших спеціалістів тощо.

Міф 2. Декларацію з лікарем треба підписати якнайшвидше, бо потім за це доведеться платити.

Кінцевого терміну підписання декларації немає. Це не обов’язково робити саме в квітні. Її можна підписати будь-коли, наприклад, під час вашого найближчого візиту до лікаря. І, звісно, жодних коштів за це сплачувати не потрібно.

Термін дії декларації з лікарем необмежений. Вона діє до того часу, доки ви не вирішите підписати декларацію з іншим лікарем, якщо з якихось причин захочете його змінити. В такому випадку попередня декларація анулюється автоматично, вам не потрібно приходити до свого попереднього лікаря.

Міф 3. Люди, що не можуть особисто прийти до лікаря для підписання декларації, залишаться без меддопомоги.

Якщо людина фізично не може завітати до лікаря, щоб підписати з ним декларацію, це може зробити її законний представник. Окрім того, декларацію не обов’язково підписувати зі стаціонарного комп’ютера. Уповноважений працівник медзакладу може приїхати до вас додому та використати ноутбук або планшет для заповнення декларації.

Також найближчим часом Міністерство охорони здоров’я запустить онлайн-кабінет пацієнта, де можна буде підписати декларацію з лікарем онлайн, не виходячи з дому.

У будь-якому разі без допомоги ніхто не залишиться, до кінця року такі пацієнти можуть обслуговуватися у своїх дільничних лікарів та користуватися усіма видами медичної допомоги.

Міф 4. Ви не можете обрати свого лікаря, бо в медзаклад не завезли бланки декларацій.

Паперових бланків декларацій не існує. Декларація з лікарем має бути заповнена в електронному вигляді уповноваженим працівником медзакладу. Лише після цього вона роздруковується, і ви підписуєте її в двох примірниках, один з яких забираєте з собою, інший залишається у лікаря. Якщо вам дають заповнити бланк декларації від руки – вона фейкова.

Важливо – підписати декларацію з лікарем можна лише в закладах, що під’єднані до електронної системи. Такі заклади мають наліпку «Тут можна обрати свого лікаря».

Міф 5. Ваш лікар відтепер не буде приїжджати на виклик додому.

Виклик додому входить до переліку послуг вашого лікаря. Але визначати, чи є необхідність їхати на виклик, лікар буде за медичними показами. Він може надати вам консультацію телефоном або запросити вас приїхати в амбулаторію. При цьому віддаленість місця перебування пацієнта від медичного закладу не є причиною для відмови лікаря приїхати на виклик.

Міф 6. Якщо ви не підписали декларацію, лікар вас не обслуговуватиме.

Медзаклади будуть отримувати фінансування одночасно і за пацієнтів, які підпишуть декларації з лікарями, що у них працюють, і за пацієнтів, які були закріплені за ними раніше. Тому відмовити вам у наданні допомоги через те, що ви не підписали декларацію з лікарем, не мають права.

Проте ваш дільничний терапевт може попросити вас обрати його і підписати з ним декларацію, щоб продовжити обслуговувати вас. Ви вільні у виборі свого лікаря.

Міф 7. Ви не зможете підписати декларацію з лікарем, якщо не маєте паспорту, ідентифікаційного коду чи мобільного телефону.

Якщо з об’єктивних причин ви не маєте якогось з необхідних для підписання декларації документів (паспорт, ідентифікаційний код), ви все одно зможете обрати свого лікаря. 

У разі відсутності паспорта громадянина України декларацію можна підписати за іншими документами - тимчасовим посвідченням громадянина України, посвідкою на постійне проживання в Україні, посвідченням біженця, посвідченням особи, яка потребує додаткового захисту.

Якщо ви не маєте ідентифікаційного коду з релігійних або інших переконань, у декларацію з лікарем заносяться лише ваші паспортні дані.

Якщо ви не маєте мобільного телефону, лікар має відсканувати ваш паспорт та код і надіслати їх в систему.

середа, 18 квітня 2018 р.

Очільник району Євген Третяков відвідав показ фільму про харківських учасників Революції Гідності

18 квітня 2018 року у приміщенні ЗОШ №1 ім. О.І. Копиленка на прохання Громадської ради при Харківській ОДА відбувся показ документального фільму Володимира Чистиліна «Герої не вмирають».

На перегляд фільму були запрошені педагоги та лідери учнівського самоврядування Красноградського району.

Фільм розповідає про життя активістів Євгена Котляра, Влада Зубенка та Юрія Паращука, а також про їх дії під час київського Майдану. Особистості загиблих розкриваються під час інтерв’ю з їх друзями та родичами, а також харків’янами, які так само брали участь в тодішніх подіях.
"Мета цього фільму – показати харківський Євромайдан і показати наших Героїв Небесної Сотні, трьох харків’ян – Влада Зубенка, Євгена Котляра, Юрія Паращука. Це історія про життя, про смерть, про віру, про жертовність, про кохання, про прагнення свободи. Нам хотілося показати живих людей. Не таких монументальних, забронзовілих, а такими якими вони були, яких ми знали. Це хроніка. Це інтерв’ю. Це фільм-нерв. Фільм-емоція", – розповів продюсер фільму Володимир Чистилін.

В свою чергу, звертаючись до присутніх на показі фільму, голова Красноградської РДА Євген Третяков закликав не залишатись байдужими, замислитись, як жити далі, не звинувачувати інших в усіх негараздах. Насамперед, потрібно діяти, починаючи з себе, будувати нову систему цінностей.

Показ фільму «Герої не вмирають» буде продовжуватися у всіх навчальних закладах Красноградського району.

За час впровадження децентралізації доходна база зведеного бюджету району збільшилася в 3 рази, або на 122,5 млн. грн.

На цьому зазначила начальник фінансового управління райдержадміністрації Надія Щербина на апаратній нараді райдержадміністрації, яка відбулася 17 квітня 2018 року.

Вона доповіла, що проведений аналіз стану надходжень доходів до місцевих бюджетів району свідчить, що у січні-березні 2018 року до загального фонду зараховано податкових платежів в сумі 43657,3 тис. грн. , або на 133,2% до показників, затверджених органами місцевого самоврядування.

Доходна частина загального фонду перевиконана по усім місцевим бюджетам на загальну суму 10875,5 тис. грн., в тому числі по районному бюджету перевиконання планових призначень становить 5467 тис. грн., в основному за рахунок рентних платежів за користування надрами для видобування природного газу та газового конденсату.

Рентні платежі за користування надрами для видобування природного газу та газового конденсату зараховуються і до бюджетів Петрівської, Соснівської, Кирилівської, Хрестищенської, Мартинівської, Піщанської та Наталинської сільських рад.

Протягом І кварталу поточного року проведено фактичних видатків в цілому по району на суму 143624,2 тис. грн., в тому числі за рахунок районного бюджету – 132201,4 тис. грн., це 92% до зведеного бюджету району. В загальній сумі фінансування за І квартал 86,7% займають видатки захищеного характеру (заробітна плата та енергоносії).

Річна сума субвенції з бюджету Наталинської ОТГ на фінансування видатків, задіяних з надання послуг жителям громади районними підрозділами, становить 11366,8 тис. грн.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації звернула увагу на те, що відповідно ст.51 Бюджетного кодексу України, рішення сесії районної ради від 14 грудня 2017 року №616-VII «Про районний бюджет на 2018 рік » на керівників бюджетних установ, розпорядників коштів покладається повна відповідальність за дотримання фінансово-бюджетної дисципліни, особливостями здійснення бюджетних видатків.

пʼятниця, 13 квітня 2018 р.

В Красноградському багатопрофільному ліцеї відкриється медіатека


Про її облаштування та функціональність говорили сьогодні голова Красноградської райдержадміністрації Євген Третяков, радник голови ХОДА Алла Ройтблат, начальник відділу освіти РДА Антоніна Турова та директор ліцею Олег Шевчун.

Медіатека - сукупність сучасних засобів аудіо- теле-, візуальних і віртуальних комунікацій, які використовуються у процесі організації, планування і проведення занять.

У сучасних умовах компʼютеризації освітнього процесу бібліотеки також повинні допомагати своїм відвідувачам розвивати інформаційно-комунікативні компетенції учнів через вплив інформаційного середовища школи.

Медіатека допоможе систематизувати збережену та одержану інформацію; створити базу даних із досвіду вчителів, що працюють над використанням інформаційних технологій в освітньому процесі; надаватиме можливість учням та вчителям школи знайти максимально повну інформацію по зацікавленому питанню, використовуючи всі можливі джерела.

Підготовка до відкриття інклюзивно-ресурсного центру триває

За останні роки в питанні розвитку інклюзивного навчання Україна зробила потужний крок уперед, набирає обертів реформа інклюзивної освіти. Питання розширення мережі даних закладів активно лобіює дружина Глави держави Марина Порошенко.  Вперше за роки незалежності принципи, за якими діти з особливими потребами навчаються разом з однолітками в умовах спеціалізованого середовища, закріплені законодавчо.

Таким чином, передбачається  відкриття таких центрів в усіх регіонах України. Дану ініціативу активно підтримує і голова ХОДА Юлія Світлична. В області динамічно йде процес відкриття закладів інклюзивної освіти. Не винятком стала і Красноградщина.

Сьогодні очільник району Євген Третяков зустрівся з радником голови ХОДА Аллою Ройтблат для того, щоб обговорити питання відкриття інклюзивно-ресурсного центру на базі Красноградського багатопрофільного ліцею, окреслили необхідні заходи для раціонального використання відведених приміщень та створення оптимальних і максимально комфортних умов для дітей. 
 
Інклюзивно-ресурсний центр – це комунальний заклад освіти для дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років.

ІРЦ буде здійснювати комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини, надавати психолого-педагогічну допомогу та забезпечувати системне кваліфіковане їхнє супроводження.
В ІРЦ, який буде розміщуватися в будівлі Красноградського багатопрофільного ліцею, будуть облаштовані відповідні приміщення: приймальня, приміщення для проведення групових психолого-педагогічних занять та спільних засідань фахівців центру,  приміщення  для занять з лікувальної фізкультури, кабінети фахівців центру (сурдопедагога та тифлопедагога, психолога, логопеда та дефектолога), кабінет директора центру та технічні приміщення тощо.
Відкриття ІРЦ заплановано на початку 2018/2019 навчального року. 

"Ми розуміємо, що функціонування закладів такого типу варто розглядати не тільки в аспекті створення доступного освітнього середовища для дітей з особливими освітніми потребами. Інклюзивна освіта в широкому сенсі передбачає створення рівних можливостей для всіх категорій дітей. Жоден з них не має відчувати себе іншим – і це головне завдання інклюзії", - говорить голова Красноградської райдержадміністрації.
 
В ході зустрічі також підняли питання створення ресурсної кімнати в Красноградській ЗОШ № 2.  Це окреме приміщення, де учні з особливими освітніми потребами будуть навчатися за індивідуальним планом розвитку в супроводі корекційного педагога. Такі кімнати дозволять дітям набувати соціальний досвід, адже основне завдання інклюзивної освіти – підготувати їх до самостійного дорослого життя.

Інклюзивна освіта – гнучка індивідуалізована система навчання дітей з особливостями психофізичного розвитку в умовах масової загальноосвітньої школи за місцем проживання. Навчання відбувається за індивідуальними навчальними планами та забезпечується медико-соціальним та психолого-педагогічним супроводом. Інклюзивна освіта передбачає створення освітнього середовища, яке б відповідало потребам і можливостям кожної дитини, незалежно від особливостей її психофізичного розвитку.