Про це повідомив заступник голови ХОДА Михайло Черняк.
За його інформацією, до складу об’єднаних громад увійшла 41 місцева рада.
У Старосалтівській, Роганській, Чкалівській та Мереф’янській громадах перші вибори пройшли в 2016 році, а з 1 січня 2017-го вони вже перейшли на прямі взаємовідносини з Державним бюджетом України.
У Нововодолазькій селищній громаді перші вибори пройшли 30 квітня 2017 року. Зачепилівська селищна чекає на постанову ЦВК щодо призначення перших виборів.
Протягом червня-липня отримали позитивні висновки ХОДА та остаточні рішення про об’єднання прийняли ще чотири громади – Малоданилівська (Дергачівський район), Малинівська (Чугуївський район), Коломацька (Коломацький район) та Оскільська (Ізюмський район).
Харківська обласна державна адміністрація спрямувала звернення до ЦВК щодо призначення в цих громадах перших виборів депутатів сільських, селищних рад та відповідних голів. Вибори орієнтовно відбудуться в жовтні.
«У Харківській області ведеться активна робота щодо об’єднання територіальних громад. Найбільшу увагу ми приділяємо не кількості, а саме якості. Саме тому на сьогодні в нас немає жодної неспроможної територіальної громади. Адже спроможність – це основний принцип створення громад у країні. Громада повинна повною мірою відповідати основній меті її створення, якою є покращення життя населення. За цими показниками Харківська область займає лідируючі позиції в Україні, – зазначив Михайло Черняк. – Питання створення об’єднаних громад сьогодні надзвичайно важливе та актуальне, воно знаходиться на особистому контролі голови ХОДА Юлії Світличної. Це безальтернативний шлях, запропонований Президентом України Петром Порошенком».
Зокрема, за оцінками європейських та українських експертів, для забезпечення спроможності та розвитку бажано створювати громади з населенням не менш ніж 10 тисяч осіб. За умов ефективного управління це дає гарантію стабільного розвитку.
Як повідомила директор Харківського центру розвитку місцевого самоврядування Діана Баринова, процес набуває обертів у регіоні, зокрема – найближчим часом можливе утворення ще двох територіальних громад. Документи до ХОДА для отримання висновку про відповідність проектів рішень місцевих рад Конституції та законодавству України подали Наталинська сільська та Золочівська селищна об’єднані громади.
«Зараз нараховується ще 12 центрів потенційних об’єднаних громад, що ініціювали процес об’єднання. А саме: Старовірівська та Ватутінська селищні ради Нововодолазького району, Красноградська міська рада Красноградського району, Новопокровська селищна рада Чугуївського району, Печенізька селищна рада Печенізького району, Липецька селищна рада Харківського району, Курилівська та Петропавлівська селищні ради Куп’янського району, Губарівська, Гутянська та Крисинська селищні ради Богодухівського району, Великобурлуцька селищна рада Великобурлуцького району, Новомажарівська сільська рада Зачепилівського району», – навела дані Діана Баринова.
За її інформацією, також 2 серпня Кегичівська селищна рада запланувала проведення громадських обговорень щодо ініціативи об’єднання територіальних громад Кегичівського району.
За матеріалами офіційного сайту Харківської обласної державної адміністрації
Немає коментарів:
Дописати коментар