середа, 30 вересня 2020 р.

«Ми живцем горіли в літаках…»


А мистецтво нерідко буває пророчим. Хоча учасники зразкового аматорського дитячого театру естради «Вернісаж» Будинку техніки БУ «Укрбургаз» навіть уявити не могли, наскільки співзвучна часові буде їхня постановка за мотивами «Балади про зенітниць» Роберта Рождественського. 

— Прем’єру цієї літературної композиції ми готували до Дня визволення Краснограда, але через карантинні обмеження тоді показати не змогли, — говорить художня керівниця і режисерка-постановниця театру Олена Вербнікова. — Нагода зробити це випала в Чернігові, куди поїхали на 10-й Міжнародний фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Яскрава країна в Чернігові-2020». Ми подали заявку на участь в конкурсній програмі «Імпреза над Десною». Виступ мав відбутися 26 вересня на центральній площі міста, але авіакатастрофа АН-26 під Харковом змінила ці плани. 

До Чернігова «Вернісаж» привіз дві міні-вистави. Одна — за мотивами «Балади про зенітниць» Роберта Рождественського, яку постановники назвали «Девчата похожие на парней». Інша — уривок із комедії «Шельменко-денщик» класика української літератури Григорія Квітки-Основ’яненка. Лише наступного дня, 27 вересня, вони змогли вийти з ними на сцену міського Палацу культури. Організатори фестивалю — громадська організація «Яскрава країна» дали таку можливість усім гостям, які приїхали на конкурс. 

Свою композицію «Девчата похожие на парней» актори присвятили курсантам і офіцерам, які загинули під час падіння літака АН-26. Окремі віршовані рядки звучали, ніби ілюстрація недавньої трагедії. Глядачі не стримували сльози. Після виступу «Вернісажу» оголосили хвилину мовчання. Аби продовжити конкурс, знадобилася перерва, щоб усі могли вгамувати емоції. 

— Вдруге виходити на сцену було особливо тяжко, але життя вимагає в будь-якій ситуації поводитися гідно і професійно, тому уривок із комедії постаралися відіграти якнайкраще, — розповідає Олена Вербнікова. — Були здивовані, коли побачили в глядацькому залі знайомі обличчя. Нас приїхав підтримати почесний президент благодійного фонду імені Героя України Гулого І. М. Євген Третяков. Він є давнім другом театру. Саме за його фінансової підтримки і відбулася ця поїздка до Чернігова. Але поява Євгена Андрійовича стала для всіх сюрпризом і гарним стимулом, аби ще яскравіше заявити про себе. 

І в юних артистів це вийшло. В обох номінаціях вони завоювали дипломи І ступеня. За словами їхньої наставниці, суперництво було надзвичайно сильним. Гран-прі фестивалю отримав дитячий музичний народний театр з Києва «FantaziaNew». Водночас журі високого оцінило потенціал «Вернісажу». У мистецтві немає меж досконалості. Отже, юним театралам, ще до чого прагнути. 

- Чернігів — надзвичайно красиве місто з багатою історією, архітектурними пам’ятками, в яке ми встигли закохатися з першого погляду. Тому б залюбки повернулися сюди з новими постановками, — каже Олена Вербнікова. — Хочу щиро подякувати всім, хто підтримує діяльність театру «Вернісаж», надихає нас і допомагає досягати успіху. Це безумовно, адміністрація БУ «Укрбургаз» в особі директора підприємтсва 

Івана Сушинського, заступниця директора з соціальних питань Алла Казакова, голова об’єднаного профкому Ігор Денисенко, завідувач Будинку техніки Любомир Дяків. Велике спасибі батькам учасників театру, які є нашими добрими помічниками в усіх справах. Окрема подяка — почесному президенту благодійного фонду імені Гулого І. М. Євгену Третякову, який допомагає покрити витрати на транспорт і харчування під час поїздок колективу. Приємно, коли поряд є люди, на яких завжди можна розраховувати. 

До теми 

- Підтримувати ініціативи, які сприяють всебічному розвитку, — завжди пріоритет для мене. Особливо, коли це стосується дітей і молоді, — прокоментував свою підтримку театру «Вернісаж» Євген Третяков. — Саме для них ми, дорослі, повинні створювати можливості для самовдосконалення та особистісного зростання. Це ми наразі й робимо. Пишаюся тим, що у Краснограді існує такий творчий колектив. Їхні виступи торкаються найглибших струн душі. Вони справжні артисти і порушують теми, актуальні для сьогодення. Постановка про зенітниць збентежила весь глядацький зал 

Укотре переконуюсь: Красноградщина — край талановитий людей. Тому у планах — запровадити у нас проведення подібних фестивалів, аби залучити якомога більше учасників, розвивати співпрацю та налагоджувати тісні зв'язки між різними містами.

Наталія Лаптєва

Немає коментарів:

Дописати коментар