"Я високо ціную виказану мені довіру. Лише разом ми зможемо досягти суттєвих зрушень на благо Красноградщини!"
вівторок, 31 січня 2017 р.
Увага до ветеранів
Районна влада не стоїть осторонь проблем ветеранів, людей похилого
віку. Це питання перебуває на постійному контролі в голови
райдержадміністрації.
Професія кухар - це стабільність сьогодні, впевненість завтра, успішність завжди

Професія кухаря –одна з найважливіших у людському суспільстві, це не тільки давня , а й вічна професія. Кухар подібний до художника. І якщо він любить власну професію, то створює вишукані страви творчо, винахідливо. А це приносить людям задоволення.

31 січня року випускники Красноградського професійного ліцею отримали дипломи кваліфікованих робітників професії "Кухар".
Півтора року навчання в ліцеї промайнули як один день. І вже позаду заняття, уроки виробничого навчання, виробнича практика та кваліфікаційні екзамени.

Директор ліцею Наталія Мірошниченко сердечно вітала випускників, вручила їм дипломи та висловила сподівання, що всі випускники якнайшвидше поповнять ряди робітничої сили на підприємствах, закладах, установах харчування району та області.
понеділок, 30 січня 2017 р.
Нові комп'ютери для загальноосвітніх навчальних закладів Красноградщини





В рамках Угоди між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки від 05 грудня 2014 року про надання Міністерству освіти і науки України комп’ютерного обладнання для загальноосвітніх навчальних закладів та відповідно до Плану розподілу, 62 комплекти комп’ютерного обладнання надійшло до 5 загальноосвітніх навчальних закладів Красноградського району.
Сьогодні відбулось урочисте вручення комп'ютерної техніки за участі голови райдержадміністрації Євгена Третякова, депутата обласної ради від партії БПП "Солідарність" Івана Гляня, начальника відділу освіти Антоніни Турової, голови Красноградської районної організації партії "Солідарність" Олександри Темченко та депутатів Красноградської районної ради від партії "Солідарність" Василя Садлівського та Володимира Бербушенка. Зокрема, 15 комплектів отримала гімназія «Гранд», 9 – Добренський НВК, 8 – Миколо-Комишуватський НВК, 15 – Красноградська ЗОШ І-ІІІ ступенів №1 ім. Копиленка, 15 – Красноградський багатопрофільний ліцей.
Особливо комп'ютерам раділи в сільських школах, адже в більшості з них матеріально-технічна база застаріла. Нова техніка відкриє можливості для впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховний процес та стане однією з умов надання якісної та доступної освіти в сільській місцевості.
Очільник району зазначив, що ця подія є великим досягненням для Красноградського району та Харківщини, яким варто завдячувати представникам влади обласного рівня і, насамперед, голові Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличній.
неділя, 29 січня 2017 р.
На Аскольдовій могилі поховали їх - тридцять мучнів українців. Славних, молодих...
Ці рядки Павла Тичини і досі звучать сумним відголоссям в душі кожного українського патріота. Сьогодні українська громадськість відзначає День пам яті Героїв Крут. Саме 29 січня 1918 року юні захисники щойно посталої Української Народної Республіки власною кров`ю вписали нову героїчну сторінку в історію українського визвольного руху.

Все, що ми знаємо сьогодні, що читаємо в історичних хроніках - це те, що 300 молодих курсантів військової школи, студентів і гімназистів - майже дітей, зустрілись в нерівному бою з 5-тисячною більшовицькою армією, захищаючи підступи до Києва й відстоюючи право на незалежність та самостійність УНР. 28 юнаків потрапили в полон, а згодом були страчені. Точна кількість загиблих дотепер невідома, але втрати були чималі.
Отже, яке ж значення цієї національної трагедії? Чи був сенс у цій, буквально, самопожертві юнаків? Кожен робить власні висновки. Але є факти, в яких ніхто не має права засумніватись. По-перше, крутівці затримали ворога на 4 дні, завдяки чому уряд Центральної Ради мав змогу підписати Брест-Литовський договір, який став першим реальним кроком до визнання України незалежною одними з найвпливовіших держав того часу. По-друге, подвиг молодих звитяжців став символом боротьби та патріотизму для нашого народу, їх приклад і сьогодні надихає українських патріотів відстоювати нашу державність та цілісність. Та найголовніше те, що Крути надали нам важливий урок. У 1918 році Україні потрібна була сильна армія, та УНР не приділила цьому належної уваги. І за це краща українська молодь мусила розплатитися своїм життям. Сьогоднішня ситуація в країні ставить такі ж вимоги перед владою. Тому армія міцніє, збільшується, бо історія показала, що може статися з державою, котра не дбає належним чином про всі ділянки національної безпеки.

четвер, 26 січня 2017 р.
середа, 25 січня 2017 р.
вівторок, 24 січня 2017 р.
понеділок, 23 січня 2017 р.
Забезпечення легальної зайнятості в умовах реформування Державної служби зайнятості



Заслухавши виступи учасників круглого столу, обговоривши різні аспекти забезпечення продуктивної зайнятості, зниження рівня безробіття, стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць у різних сферах економічної діяльності учасники розробили та прийняли рекомендації щодо реформування служби зайнятості.
Підводячи підсумок роботи круглого столу директор центру зайнятості зазначила, що вирішення питань соціальної справедливості можливе лише за умови об’єднання спільних зусиль всіх учасників соціального діалогу: влади, роботодавців, громадських організацій та служби зайнятості.
Ремонт приміщення Молодіжного центру



Відбулись урочистості з нагоди Дня Соборності України

В Краснограді відбулось покладання квітів до погруддя Тарасу Григоровичу Шевченку, приурочене до Дня Соборності України. Для українців — Шевченко і Україна — рідні, тотожні, нерозривні, одне ціле… Він перший з новочасних митців проголосив національно-державну ідею соборності. Кобзар і зараз оберігає, вчить, дарує надію на краще майбутнє. Він став охоронцем традицій українського народу і залишається на боці нашої соборності.
Урочистості продовжились в районному Будинку культури. Глибоко шануючи цю визначну подію, в них взяв участь голова райдержадміністрації Євген Третяков. Він зазначив: "Ми вільний народ, на своїй історичній території зі своєю системою цінностей. Кожен сьогодні має оцінити свій власний вклад в розвиток України. Не зупиняйтесь на досягнутому! Наша держава потребує справжніх професіоналів в різних сферах, які здатні самовіддано працювати на благо рідного краю". Присутні вшанували пам'ять патріотів, що боролися за суверенність та єдність нашої держави, а також героїв АТО хвилиною мовчання.

пʼятниця, 20 січня 2017 р.
Від дитинства до молодості - один крок



Дитинство і молодість розділяє один короткий крок. Нещодавно ми й самі були дітьми... Є щасливчики, що навіть подорослішавши, не поспішають прощатися із цим безтурботним станом душі. Це доводять представники "Ми молоді". Важко сказати, хто з більшим ентузіазмом та радістю грав у прості дитячі ігри в центрі - вихованці чи учасники організації.
Діти вчать нас бути вільними, бути собою. Вони щирі та справжні. І всі однаково заслуговують на увагу, любов і безтурботне дитяче щастя. Сім'ю не обирають. На жаль, дитинство деяких дітей далеко не безхмарне. Вони зростають в тяжких умовах, що змушують їх рано дорослішати. Забирати в них найкращу пору життя - злочин. Суспільство має створити всі умови, щоб цього не сталось.
Учасники організації не вперше завітали до центру. Але, мабуть, вперше зробили правильні висновки: малеча радіє не так солодощам і подарункам, вони просто хочуть уваги та любові. А це під силу кожному, хто має добре серце.
Вітання голови ХОДА Юлії Світличної з нагоди Дня Соборності України
Щиро вітаю вас зі святом, що є одним із ключових та найсимволічніших для нашої держави!
У цей день дві частини українського народу, які були насильно роз’єднані та жили в складі двох імперій, підтвердили своє прагнення разом будувати єдину вільну Україну. На жаль, для українців підписання Акту злуки стало не тріумфальним завершенням боротьби за національну свободу та право жити у власній державі, а лише кроком на шляху до мрії. Проте цей крок був потужним та важливим.
Пам’ять про Соборність давала сил українцям протягом століття. Ми боролися та вибороли. Ми маємо те, про що мріяли ті, хто підписував Акт злуки 22 січня 1919 року. Маємо власну державу. Єдину, соборну та вільну.
І сьогодні, коли одна з тих імперій, до складу якої входили українські землі, намагається взяти реванш, маємо розуміти: головна наша сила – у єдності. Разом ми змогли дати відсіч агресії. Спільними зусиллями відбудували армію. Найяскравішим вираженням вміння українців діяти разом та допомагати одне одному став потужний волонтерський рух, який об’єднав абсолютно різних людей із різних частин країни.
Кожного дня та кожної хвилини ми доводимо всьому світу: українці – єдині, наші мрії та прагнення спільні, Україна – Соборна. Щиро вітаю із Днем Соборності!
З Днем Соборності України!
На шляху до становлення української державності наш народ неодноразово переживав злети та падіння. Нас намагались розділити, бо знали - в єдності наша сила,
могутність та непереможність. День Соборності, який щорічно святкується
в Україні 22 січня, символізує прагнення українців бути вільними, їх стремління до ідентифікації серед інших народів. Саме цього дня у 1919 році на площі перед Київською Софією на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку
Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки.
Цей історичний факт показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ, протиставити українців один одному.
Але, на жаль, історія циклічна.
Сьогодні Україна знову переживає нелегкі часи, коли серед її народу сіють ворожнечу, намагаються його зламати. Щоб не допустити цього, ми маємо бути сильними та незламними в своїх переконаннях, єдиними в своїх думках та прагненнях.
Адже всі ми бажаємо одного й того ж: миру, благополуччя й процвітання в нашії державі.
Для кожного громадянина України настав час усвідомити себе повноцінним господарем держави – вимогливим до влади, втім непасивним у своїх очікуваннях,
а діяльним для власного добробуту.
Тож прийміть найкращі привітання з нагоди одного з найвеличніших свят –
Дня Соборності України! Нехай кожен громадянин зустріне урочисте свято Соборності
з відкритим серцем, з вірою в щасливе майбутнє держави та гідне життя.
Зичу усім вам злагоди, сил та натхнення!
Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртують нас для здійснення високої мети – щасливого і гідного життя, процвітаючої, могутньої, соборної України!
З повагою Є. ТРЕТЯКОВ,
голова райдержадміністрації.

Дякую за допомогу!


Та незважаючи на всі примхи погоди, ми мали забезпечити нормальну життєдіяльність району і, насамперед, створити можливості для безперебійного руху транспорту та пересування пішоходів. Сніговий полон, завдяки спільним зусиллям підприємств і громадян, вдалося подолати.
Насамперед дякую ПАОП «Промінь», ТОВ «АПК Докучаєвські чорноземи», ТОВ АФ «Пісчанська», ФБУ «Укрбургаз», які надали техніку та розчистили центральні вулиці міста. Хочу подякувати філії «Красноградське ДЕП» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» за їхню плідну роботу.
Комунальні підприємства також боролися із заметілями. На дорогах Краснограда працювала техніка ККП «Водоканал», підприємства теплових мереж та комбінату комунальних підприємств.
Спасибі всім, хто в цей непростий період не залишився байдужим і допоміг боротися зі снігопадами.
голова райдержадміністрації.
четвер, 19 січня 2017 р.
Щедрі душею

Представники ініціативної молоді переконують, що вийшли на вулиці рідного міста передусім для того, щоб підняти людям настрій в ці святкові дні, демонструючи власний приклад, закликати всіх плекати народні звичаї та традиції й долучатись до них. А найголовніше - акція мала благодійний характер. Всі зібрані кошти та солодощі будуть передані до Красноградського центру соціально-психологічної реабілітації дітей та в дитяче відділення Красноградської ЦРЛ.
Ніч перед Старим Новим роком здавна вважалася особливою, чарівною, коли можуть відбуватися різні чудеса і казкові перетворення. Люди вірили, що опівночі «відкривається небо», і тоді у самого Бога можна просити все, чого забажаєш. Мабуть, тієї ночі найчастішим проханням кожного свідомого українця був мир на рідній землі, добробут її народу. І це не дивно. Адже традиція цих свят передбачає собою не лише щедрі частування від господарів, до яких завітали щедрувальники, а й також вияв щедрості людської душі. Це гарний привід зробити приємне, допомогти тим, хто цього потребує.

А що третій празник – Святе Водохреща

Вже вкотре поспіль Хрещенські купання відбулись на території зони відпочинку на річці Берестовій. Цей давній звичай підтримала районна влада — голова райдержадміністрації Євген Третяков, кандидат на посаду першого заступника Валерій Кицюк та голова районної ради Володимир Птишник.
Захід розпочався з традиційного молебню по освяченню води, який провів настоятель Свято-Благовіщенського храму протоієрей Миколай. Бажаючих помолитись та освятити воду виявилось чимало, люди масово зібрались на спільну молитву з усього міста й приближніх сіл.
Любителів скупатися у крижаній воді теж вистачало. Для віруючих купання на Хрещення означає прилучення до особливої благодаті Господа, яку він посилає на всю воду в цей день. Вода на Хрещення приносить здоров’я, як тілесне, так і духовне. У якомусь сенсі таке купання може розглядатися як певна жертва, адже зануритися в крижану воду під час морозу дуже складно. Людина немов жертвує своїм комфортом, задля духовного очищення.
Для одних купання на Хрещення вже стало доброю традицією, а для інших – це була лише перша спроба. Всі вони щиро вірили в цілющу силу святої води, а тому зовсім не боялися холоду. Тим паче, що для всіх присутніх організатори облаштували зручні підходи до ополонки, створили комфортні умови для переодягання в палатках та пригощали кашею і гарячим чаєм.
вівторок, 17 січня 2017 р.
Щедрий вечір, добрий вечір!



У святковому дійстві взяли участь 16 колективів художньої самодіяльності району, серед яких представники вишів міста, дитячих дошкільних навчальних закладів, колективи сільських будинків культури, громада Петро-Павлівського храму села Петрівка та вихованці недільної школи Красноградського Свято-Благовіщенського храму .
Цьогорічний фестиваль вразив глядачів співочими талантами, яскравими сценічними костюмами та декораціями. У програмі концерту прозвучали традиційні колядки, новорічні віншування, поезії, а також ліричні пісні на Різдвяну тематику у сучасній обробці. Концертні виступи звучали під музичній супровід, а також акапельно. Для маленьких глядачів цікавими були виступи вертепів, що найяскравіше демонструють традиції святкування Різдва.
Компетентне жюрі обрало переможців в п'яти номінаціях:
"За автентичність" - колектив Тишенківського сільського будинку культури;
"За акторську майстерність" - колектив ДНЗ № 5;
"Найкраще виконання" - колектив Наталинського сільського будинку культури;
"Найкраща постановка" - колектив ветеранів Красноградщини;
"Найкращі костюми" - громада Петро-Павлівського храму села Петрівка.
Гран-прі фестивалю отримав колектив Красноградського коледжу КЗ "ХГПА" ХОР.
Проведення даного фестивалю демонструє багатство та самобутність української культури, важливість збереження місцевих обрядів і традицій.
Проведення даного фестивалю демонструє багатство та самобутність української культури, важливість збереження місцевих обрядів і традицій.
Засідання адміністративно-господарського активу району

Збори активу відкрив голова Красноградської районної державної адміністрації Євген Андрійович
Третяков. Він зауважив: "Сьогодні ми підводимо підсумки 2016 року, оцінюємо власну роботу та аналізуємо її для того, щоб зробити висновки, визначити основні завдання й цілі на 2017 рік та окреслити можливі шляхи їх реалізації".
На порядок денний було винесено ряд питань:
1. Про підсумки роботи агропромислового комплексу району за 2016 рік та основні завдання на 2017 рік доповів Берднік Анатолій Геннадійович – начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації.
2. Про розвиток освіти в Красноградському районі у 2016 році та основні завдання на 2017 рік доповіла Турова Антоніна Іванівна – начальник відділу освіти райдержадміністрації.
3. Про підсумки надання медичних послуг громадянам у 2016 році та основні завдання на 2017 рік доповів Колодяжний Олександр Вікторович – головний лікар Красноградської центральної районної лікарні.
4. Про роботу філії «Красноградське ДЕП» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» у 2016 році та основні завдання на 2017 рік доповів Боровський Олександр Васильович – начальник філії «Красноградське ДЕП» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України».
В своїх виступах доповідачі підсумовували роботу в 2016 році, а також озвучили перспективи та пріорітетні напрямки роботи на 2017 рік.

В цілому, підсумовуючи роботу агропромислового комплексу району, можна констатувати той факт, що позитивна динаміка зберігається.
Під час обговорення цього питання Є. Третяков звернувся до фермерів та керівників сільгосппідприємств та закликав їх бути активнішими в підтримці соціальної сфери району.
Аналізуючи розвиток освіти у 2016 році, Антоніна Іванівна зазначила, що він був спрямований на реалізацію пріоритетних напрямів, серед яких забезпечення якісних освітніх послуг у навчальних закладах району, створення умов для навчання і виховання дітей, забезпечення соціальних гарантій працівників та модернізацію матеріально-технічної бази дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів.
Також вона підкреслила, що пріоритетні напрями роботи відділу освіти на 2017 рік будуть спрямовані на:
- забезпечення функціонування опорного закладу та шкіл-філій у складі освітнього округу;
- сприяння участі навчальних закладів у міні-проектах та програмах по залученню фінансових соціальних інвестицій;
- будівництво багатофункціонального фізкультурно-оздоровчого комплексу Красноградської дитячо-юнацької спортивної школи;
- будівництво твердопаливної котельні Красноградської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім.О.І.Копиленка;
- реконструкцію приміщення спортивної зали Добренського НВК;
- утеплення фасаду будівлі Красноградського ДНЗ №17, дошкільного підрозділу Красноградського НВК №2, Хрестищенської ЗОШ І-ІІІ ст.;
- капітальний ремонт харчоблоків Красноградського НВК №2, багатопрофільного ліцею, Петрівського НВК, Добренського НВК;
- реконструкцію існуючої будівлі Наталинського НВК з прибудовою спортивного комплексу;
- відкриття додаткових груп для дітей дошкільного віку у Піщанському та Петрівському НВК;
- реконструкцію приміщення майстерні Красноградського НВК №3 для облаштування навчальних кабінетів;
- реконструкцію головного входу з влаштуванням пандусу Красноградського НВК №2;
- установлення автоматичної пожежної сигналізації в ДНЗ №5, ДНЗ №17, РЦПО, РЦДЮТ, ДЮСШ, багатопрофільному ліцеї, НВК №2, НВК №3;
- забезпечення якісних освітніх послуг та цілеспрямовану підготовку учнів до складання ДПА, ЗНО, підтримку обдарованих дітей.
Підсумовуючи збір активу, очільник району висловив сподівання, що завдяки злагодженій роботі всіх структур та відповідальності кожного спеціаліста, 2017 рік буде супроводжуватись якісними змінами у всіх сферах життя району.
четвер, 12 січня 2017 р.
Об’єднання громад – це збільшення бюджетів і можливість самостійно приймати рішення

В умовах децентралізації влади передбачено більшу передачу повноважень і ресурсів на рівень територіальних громад. Про особливості реформування галузей освіти та охорони здоров’я проінформували начальник відділу освіти райдержадміністрації Антоніна Турова та головний лікар Центральної районної лікарні Олександр Колодяжний.

Освітня політика в рамках проведення реформи децентралізації впроваджується шляхом створення освітніх округів та визначення опорних шкіл. Тож, беручи до уваги схвалену Кабінетом Міністрів України стратегію розвитку освіти, у районі у 2016 році зроблені перші кроки щодо визначення та створення шкільних освітніх округів. Наступним кроком буде початок функціонування шкільного освітнього округу у складі Красноградського багатопрофільного ліцею як опорного закладу та Берестовеньківської ЗОШ І-ІІ ст. і Іванівської ЗОШ І-ІІ ст. як шкіл-філій. В умовах оптимізації мережі навчальних закладів району такий шлях є найбільш оптимальним для отримання якісної освіти дітьми незалежно від місця проживання.
Говорячи про розвиток первинної ланки медицини головний лікар зазначив, що чим сильніша буде об’єднана громада, тим якісніше будуть надаватися медичні послуги.
Підписатися на:
Дописи (Atom)