
Суспільно-політична ситуація в районі протягом звітного періоду в цілому характеризується як стабільна та контрольована. Протистоянь між органами виконавчої влади, місцевого самоврядування району та керівниками районних організацій політичних партій, громадських організацій не спостерігалося. Цьому сприяла конструктивна співпраця з суспільними об’єднаннями громадян та систематичного вивчення суспільно-політичної ситуації на території населених пунктів району.
Завершено процес «декомунізації» щодо назв населених пунктів та вулиць.
З метою підготовки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад постійно велася роз’яснювальна робота серед населення щодо переваг децентралізації та об’єднання громад.
В процесі роботи налагоджено співпрацю райдержадміністрації з районною радою і депутатським корпусом.
Інформаційний простір району представляють редакція «Вісті Красноградщини» та ТРК «Центр».
У районі проводиться робота із відзначення державних свят та пам’ятних дат, важливих політичних подій, виховна та просвітницька робота серед молоді.
Питання надання допомоги учасникам АТО, сім’ям загиблих перебуває на постійному контролі. Надається посильна допомога родинам загиблих воїнів АТО. Створено базу даних всіх учасників АТО.
Міжконфесійна ситуація в районі стабільна. Релігійні організації безперешкодно здійснюють статутну діяльність, проводять за потреби заходи з відзначення релігійних свят.
Зупинюсь на підсумках соціально-економічного розвитку Красноградського району, які свідчать переважно про позитивну динаміку у реальному секторі економіки району.
Красноградський район – сільськогосподарський, тому виробництво агропромислової продукції є і буде пріоритетним напрямком в реальному секторі економіки району.
Агропромисловий комплекс розвивається динамічно. Виробництвом сільськогосподарської продукції в районі займається 41 сільськогосподарське підприємство, в тому числі 18 фермерських господарств, які обробляють 50,6 тис. га землі.
За 2016 рік обліковим колом господарств вироблено сільськогосподарської продукції (в порівняльних цінах 2010 року) на загальну суму 376,5 млн. грн., або 103,1 % до показника минулого року, в тому числі:
- продукції рослинництва – на 276,3 млн. грн. (до минулого року 105,7 %);
- продукції тваринництва – на 100,2 млн. грн. (до минулого року 96,7 %)

В рослинництві зібрано всього зернових і зернобобових культур – 131,4 тис. т, урожайність – 48,9 ц/га, в т.ч.:
- озимої пшениці – 28,7 тис. тонн (урожайність 40,6 ц/га);
- ярої пшениці – 1,8 тис. тонн (урожайність 26,4 ц/га);
- озимого жита – 0,5 тис. тонн (урожайність 19,6 ц/га);
- озимого ячменю – 1,0 тис. тонн (урожайність 38,4 ц/га);
- ярого ячменю – 7,3 тис. тонн (урожайність – 23,2 ц/га);
- зернобобових – 0,6 тис. тонн (урожайність – 21,5 ц/га);
- кукурудзи на зерно – 87,6 тис. тонн (урожайність – 66,1 ц/га).
Соняшнику в структурі посівних площ було 25,5 %. Зібрано даної продукції – 37,9 тис. тонн (113 %), урожайність – 29,2 ц/га.
Накопано цукрових буряків і направлено на цукропереробні заводи 15,5 тис. тонн (777 % до рівня 2015 року). Продуктивність в Харківській області найвища і становить 634,5 ц/га.
Не залишається поза увагою і така технічна культура, як соя – намолочено 5,7 тис. тонн (196,9 % до 2015 року).
Також плодово-ягідної продукції по обліковому колу господарств зібрано 155,6 тонн.
За показником врожайності зернових – 49,1 ц/га аграрії посіли 5-те місце серед районів області (у 2015 році 9-те місце).
В тваринництві:
- виробництво молока становить – 32,5 тис. т (99,4 % до 2015 року);
- вирощено м’яса в живій вазі всього – 1,5 тис. т (86,4 % до 2015 року).
Основний напрямок роботи в скотарстві залишається молочний, як рентабельний на відміну від м’ясного.
На 01 січня 2017 року в агроформуваннях налічується:
- великої рогатої худоби – 9,9 тис. голів (93,8 % до попереднього року, або мінус 652 голови, в тому числі корів – 4,2 тис. голів (99,3% до попереднього року, або -30 голів);
- свиней – 2,0 тис. голів (67,4 % до минулого року, або – 974 голови).
Оптимізація чисельності поголів’я ВРХ, в тому числі корів відбулась внаслідок проведення вибраковки низькопродуктивних тварин та відмови від вирощування на м’ясо внаслідок економічної недоцільності, як це не прикро.
Скорочення чисельності свинопоголів’я пов’язане з набуттям широкого розповсюдження такої небезпечної хвороби для тварин, як африканська чума свиней.
Високий рівень продуктивності у 2016 році в молочному скотарстві (є динаміка) по ПАОП «Зоря» – зараз це ТОВ «Комишуватський молочний комплекс» – 7775 кг від корови. Але ситуація є крихкою щодо перспективи.
Безперспективно працюють в тваринництві ПСГ «Україна» – підприємство не має керівника цього структурного підрозділу, зооветспеціалістів. Не виділяються кошти на підтримку галузі.
Протягом 2016 року проводилась робота по технічному та технологічному переоснащенню агропромислового виробництва. За 2016 рік сільгосптоваровиробники району придбали сільськогосподарської техніки на загальну суму 18,4 млн. грн.
Працювало в сільському господарстві 1507 чол.
Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника у галузі сільського господарства склала 5346 грн., що на 678 грн. або на 14,5 % більше, ніж у відповідному періоді 2015 року (4668 грн.).
Заборгованості по заробітній платі по сільськогосподарських підприємствах немає.
Залишається найвищим в області і рівень розрахунків наших аграріїв за оренду земельних часток (паїв). Всього сплачено орендодавцям 94,7 млн. грн. з врахуванням наданих послуг, виданої сільськогосподарської продукції, в тому числі грошима 89,5 млн. грн., або 94,5 % до сплаченої суми.
Слід відмітити, що виконання прогнозних показників розвитку сільського господарства району на 2017 рік буде, у першу чергу, досягнуто за рахунок впровадження новітніх технологій при виробництві сільськогосподарської продукції, використання якісного посівного матеріалу, який забезпечить збільшення урожайності сільгоспкультур. Також буде проведено низку заходів у галузі тваринництва, що дасть змогу вийти на прогнозні показники.
Одним із ключових факторів, що буде впливати на покращення виробничої діяльності сільгосптоваровиробників району, буде залучення інвестицій.
Так у агрофірмі «Пісчанська» будується молочний комплекс на 1920 голів великої рогатої худоби з термінами вводу в експлуатацію в 2017 році.